Modern LED Copper Wall Lamp AC90-260V Living Room Background Wall Lamp Stair Corridor Bedroom Bedside Wall Lamp Indoor Lighting
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(4 customer reviews)
₦59.00
... people are viewing this right now
Product name: Wall lamps
Voltage: AC 85-265V
Main material: copper + jade + silicone lampshade
Body Color: Copper
Light source type: 2835SMD LED
Light color options: cold white, warm white








| Lampshade Color | White, Black, Green, Red, Gray, Blue, Yellow, Pink |
|---|---|
| Ships From | China, Russian Federation |
| Wattage | 0-5W |
| Color Temperature | <2700K |
| is_customized | Yes |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Switch Type | Knob switch |
| Features | Modern LED Copper Wall Lamp |
| Model Number | Modern LED Copper Wall Lamp |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Application | Kitchen,Dining Room,Bed Room,Foyer,Study,BATHROOM |
| Technics | Plated |
| Number of light sources | 1 |
| Material | Copper |
| Warranty | 2 yesrs |
| Shade Direction | Up & Down |
| Is Dimmable | Yes |
| Base Type | Wedge |
| Style | Modern Style |
| Body Material | Copper |
| Certification | CCC,ce,FCC,ROHS |
| Voltage | 90-260V |
| Power Source | AC |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Light Source | LED Bulbs |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | DIFEISI |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Wall Lamps |
Based on 4 reviews
5.00
Overall
|
|
|
100% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
Add a review Cancel reply
4 reviews for Modern LED Copper Wall Lamp AC90-260V Living Room Background Wall Lamp Stair Corridor Bedroom Bedside Wall Lamp Indoor Lighting
SKU: 1005005226571893
Category: Wall lamps
Close
Tags
Related Products
Nordic LED Golden Bird Wall Lamp Parlor Bar Bedside Hanging Light Novelty Rotatable Wall Lamp Bedroom Bedside Indoor Sconce
₦75.00 Original price was: ₦75.00.₦59.00Current price is: ₦59.00.
Rated 5.00 out of 5
Modern Antler Wall Lamp Nordic Deer Head Resin Wall Lamps for Bedroom Lighting Kitchen Fixture Wall Lights Home Deco Wall Light
₦150.00 Original price was: ₦150.00.₦92.00Current price is: ₦92.00.
Rated 5.00 out of 5
Nordic Style LED Wall Lamp Art Magpie Bird Home Decor Bedroom Bedside Parlor Background Decoration Sconce Indoor Lighting
₦80.00 Original price was: ₦80.00.₦64.00Current price is: ₦64.00.
Rated 5.00 out of 5
Modern LED Ceiling Lights Industrial Iron Black/Golden Nordic Minimalist Home Decoration Living Room Dining Room Ceiling Lamps
₦105.00 Original price was: ₦105.00.₦92.00Current price is: ₦92.00.
Rated 5.00 out of 5





















Adella Tarry –
So beautiful.
Mammie Aguiniga –
So beautiful.
Durante Sciara –
So beautiful.
Lorean Soni –
So beautiful.